Provozovateli této DTH služby končí smlouva na distribuci placených tématických programů CS Film, CS Mini, Horor Film, WAR a KinoSvět.

Stávající smlouva s provozovatelem těchto stanic, společností Československá filmová společnost, vyprší v sobotu 30.11.2019. Budou po tomto datu výše uvedené programy v nabídce operátora?

„S vysílatelem programů jednáme, obě strany mají zájem na pokračování spolupráce. Usilujeme o nové komerční podmínky s minimálním negativním dopadem na naše zákazníky,“ říká webu parabola.cz Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která platformu Skylink provozuje. „Pevně věřím, že do konce tohoto měsíce dosáhneme dohody a zákazníci Skylinku o oblíbené programy nepřijdou,“ dodává Jaromír Glisník.

Shodou okolností v neděli 1.12.2019 se všechny popisované programy představí v nové podobě. CS Film s rozšířeným vysíláním od 6. hodiny ráno do půlnoci (dětské vysílání od 6. do 12. hodiny už jen jako programový blok). Od půlnoci do cca páté hodiny ráno bude vysílat CS Horror (dnes Horor film).

Změny čekají i dokumentární kanály – KinoSvět se přejmenuje na CS Mystery a WAR – svět válek bude vysílat pod názvem CS History.

K 1.12.2019 programy zároveň přecházejí pod správu nového majitele, slovenské mediální skupiny TV JOJ. Vedle rebrandu programů se patrně s novým majitelem mění i obchodní podmínky pro televizní operátory. Právě ty mohou rozhodnout v jaké šíři budou uvedené stanice dostupné na českém a slovenském trhu.